איך מתאימים ציוד שחייה לפעוטות? - טלי ספורט

כיצד מתאימים ציוד שחייה לפעוטות?

דף הבית » מידע מקצועי » כיצד מתאימים ציוד שחייה לפעוטות?
כיצד מתאימים ציוד שחייה לפעוטות?

בשנים האחרונות יותר ויותר הורים נעשו מודעים לעובדה כי ציוד שחייה חייב להיות מותאם ברמת הדיוק למידות גופם של ילדיהם וסוג הספורט בו הם עוסקים. מאמר זה יעזור לכם להבין כיצד ניתן להתאים את ציוד השחייה לפעוט אשר זה רק עתה מתחיל את צעדיו הראשונים בעולם המים.

שיעורי שחייה לפעוטות


כיום, ניתן לראות כי טרנד לימוד השחייה לתינוקות מתפשט בערים רבות בישראל ואמהות רבות מחליטות כבר בגיל שלושה חודשים להביא את העולל לבריכה על מנת שיחוש את נפלאות המים. בגילאים צעירים כל הפעילויות נעשות עם ההורים (עד גיל ארבע). בשיעורים אלו מדריכי השחייה מלמדים את התינוקות כיצד לצלול כשהמטרה היא לחזק את השרירים, את הקורדינאציה של הפעוטות, הנשימה ועוד.

כיוון שקהל היעד של קורס זה הם פעוטות מגיל שלושה חודשים ועד ילדים בני 4 הדאגה העיקרית של ההורים צריכה להיות שהבריכה בה מלמדים את הפעוטות כיצד לשחות תהיה בריכה מחוממת ברמת תחזוקה גבוהה מאוד המאושרת על ידי משרד הבריאות לשימוש על ידי פעוטות. בנוסף, חשוב מאוד לוודא כי הטמפרטורה של הבריכה היא לפחות 33 מעלות וזאת משום הרגישות הגבוהה של התינוקות, כי מחזור המים בבריכה הוא בתדירות גבוהה מאוד וכי הכלור הוא ברמה כמעט אפסית וזאת על מנת להבטיח כי לא ייגרם כל נזק לעור ולריאות של התינוקות.

ציוד לפעוטות


הציוד אותו תצטרכו להביא לתינוק הוא חיתול מיוחד המיועד לשחייה ונקרא חיתול שחיינים לתינוק. מלבד זאת יש להקפיד לא להביא את התינוק לשיעורי שחייה כאשר הוא חולה או לאחר שהוא קיבל חיסונים. התאמת ציוד שחייה לפעוטות תיעשה רק על ידי מדריכים מוסמכים. הפרמטרים השונים עליהם יתבסס המדריך הם מידות גופו של הילד, סוג השחייה אותו הוא לומד והחומרים מהם עשויים האביזרים השונים.

אביזרים לשיעורי שחייה לילדים


חשוב לציין כי כל האביזרים ובגדי השחייה של הילדים חייבים להיות מותאמים למידות גופם וכן חשוב שתהיה אפשרות להרחיב או להצר את לולאת המשקפת ושאר האביזרים הממוקמים על גופם של הילדים במהלך השחייה. חשוב לדעת כי עיקר לימוד השחייה אצל פעוטות הוא ביצוע תרגילים שונים אשר מחזקים את השרירים והריכוז שלהם ומלמדים אותם כיצד לא לטבוע.
בגילאים מאוחרים יותר (מגיל ארבע) הילד יתחיל ללמוד סגנונות שונים של שחייה. כאן חשוב לקנות לו בגד ים נוח העשוי מחומרים איכותיים אשר לא ישחקו במהרה במי הבריכה, חגורת מצופים או קרש קלקר ומשקפת. ההמלצה היא תמיד לברר עם המדריך מה צריך להביא, שכן יש מדריכי שחייה אשר מעדיפים את קרש הקלקר על חגורת המצופים וכאלו אשר אינם מעוניינים שהילדים ישחו עם משקפת וזאת על מנת שהם יוכלו ללמוד ללא פחד כיצד לשחות כאשר הפנים שקועות בתוך המים.