מדוע יש לבצע טיפולי הידרותרפיה רק עם מדריך מוסמך? - טלי ספורט

טיפולי הידרותרפיה - רק עם מדריך מוסמך

דף הבית » מידע מקצועי » טיפולי הידרותרפיה - רק עם מדריך מוסמך
טיפולי הידרותרפיה - רק עם מדריך מוסמך

בשנים האחרונות טיפולי הידרותרפיה עלו לכותרות כטיפולים יעילים ביותר לפתרון והקלה על בעיות בריאותיות שונות הקשורות אל שיקום וחיזוק הגוף.

יעילות ההידרותרפיה

יעילותה של ההידרותרפיה לבעיות, כמו למשל כאבי גב התחתון, כאבים כתוצאה מדלקות בגידים, פציעות, תזוזה של חוליה זו או אחרת בגוף, כאבים המקרינים לרגליים, קריעת שרירים ידועה לרופאי הרפואה המערבית הקונבנציונאלית אשר ממליצים לרבים ממטופליהם להיעזר במדריך הידרותרפיה. כיוון  שניתן לומר כי הידרותרפיה בנויה ממגוון תרגילים פיזיותרפיים הנערכים בתוך המים, רק מדריכים מוסמכים רשאים להעניק את הטיפולים הדרושים עם ציוד הידרותרפיה מותאם.

מהי הידרותרפיה

הידרותרפיה היא שיטת טיפול במים תוך שימוש ביתרונותיהם הפיזיקאליים של המים לריפוי ושיקום. המאפיינים של הגוף בעת שהייה במים הם תנועתיות וחוסר משקל ויתרונותיהם הם ההתנגדות שלהם, הולכה של חום, ציפה ולחץ מסוג הידרוסטאטי. כל אלו בשילוב התרגילים המתאימים אשר המועברים על ידי מדריך הידרותרפיה מוסמך יובילו לשיפור של מערכות העצבים של הגוף, השלד ושרירי הגוף. באמצעות תרגול במים ניתן לחזק את כל שרירי הגוף ללא יצירת עומס על המפרקים, לשפר את התפקוד של מערכת הנשימה וכן להקל על כאבים שונים בגוף. נכון להיום, טיפול הידרותראפי הוא חלק בלתי נפרד מטיפול שיקומי ומדריכים מוסמכים רבים מועסקים על ידי בתי החולים וקופות החולים בארץ.

קורס הידרותרפיה

מדריך מוסמך הוא אותו אדם אשר עבר הכשרה מסודרת של קורס הידרותרפיה ויכול להמציא תעודה המעידה על כך. קורס הידרותרפיה כולל בין 500-600 שעות הכוללות לימודים עיוניים ומעשיים בתחום. במסגרת הקורס תקופת התמחות מהווה תנאי הכרחי לקבלת תעודת המוסמך המעידה כי המדריך למד בתוכנית העומדת בדרישות הבינלאומיות של איגוד ההידרותרפיה בישראל ועבר התמחות ולכן הוא יכול לספק למטופליו את הטיפולים הנכונים והבטוחים ביותר. כיוון שכל ההידרותרפיסט חייב להיות בעל ידע באנטומיה של הגוף וטכניקות שיקומיות הקורס כולל מגוון שיעורים באנטומיה, פסיכולוגיה שיקומית, מבחנים של השרירים, אורתופדיה, שחייה טיפולית, בטיחות במים, ועוד. בסיום הקורס הבוגרים זכאים לתעודת הידרותרפיסט מוסמך, תעודת הוראה בשחייה, הגשת עזרה ראשונה ובמקרים רבים גם בתעודת מטפל וואטסו בדרג 1. ניתן למצוא מספר בתי ספר ומכללות אשר אפשר לעבור בהן קורס מדריך הידרותרפיה כמו למשל במכללת וינגייט.

הידרותרפיה רק על ידי מדריכים מוסמכים

בדיוק כפי שלא הייתם פונים אל אדם ללא הסמכה רפואית לפתרון הבעיה הרפואית שלכם, כך גם אל לכם לפנות אל מדריך אשר מציג את עצמו כהידרותרפיסט אך אינו יכול להציג בפניכם הוכחה כי הוא עבר את ההכשרה המתאימה. טיפולים במים על ידי אדם לא מקצועי לא רק שלא תמיד יעזרו, אלא גם יכולים לגרום לנזקים גופניים חמורים ובלתי הפיכים. לכן, אל תתפשרו ותמיד וודאו כי האדם אליו אתם פונים מוגדר כמדריך מוסמך בתחום ההידרותרפיה.