• מערכת טלי ספורט

איך לבחור שנורקל שחייה

שנורקל שחייה הוא אביזר מים נפלא ומתאים לתחומים שונים: הוא מוצר מושלם המאפשר לשחיין בזמן האימון להתמקד במנח ראש יציב במקום לנסות לנשום תוך כדי, הוא גם כלי נהדר לשימוש במים פתוחים, ומאפשר לשחיין ליהנות מהנוף מתחת למים. עם שנורקל השחייה, אתה יכול להפוך את פעילויות המים שלך למעניינות הרבה יותר. אבל... עם כל כך הרבה סוגים שונים של שנורקלים, נהיה ממש קשה להבין מהו השנורקל הכי מתאים בשבילי?! המאמר הבא הוא בדיוק בשביל זה.
גודל הזרבובית - או הפיה :)

ישנם מקרים בהם נרצה פיה רחבה יותר וישנם מקרים בהם נעדיף פיה צרה יותר. גודל הפיה (גדולה או קטנה) תשפיע למעשה על כמות האוויר שנשאף וכמובן על הנשימה שלנו.

במהלך אימון בבריכת שחייה, אנחנו נעדיף שימוש בפיה צרה יותר מאחר שפיה קטנה מגבילה את כמות האוויר שיכולה לבוא דרך השנורקל מה שיעזור לנו לאמן את הריאות.

במהלך אימון עם שנורקל במים פתוחים, נעדיף שזרימת האוויר שלנו לא תהיה מוגבלת, ולכן נעדיף להשתמש בשנורקל עם פיה רחבה יותר אשר תאפשר לנו לנשום כמו שאנחנו רגילים.

רצועת ראש

ישנם סוגי שנורקלים אשר מגיעים עם רצועת ראש אשר מספקת נוחות. הריפוד לא פוגע בשום דבר, אז זה נהדר לכולם.

לא משנה מה סוג האימון שלך, בבריכת שחייה או במים פתוחים, רצועת ראש נוחה תסיח את דעתך לגמרי. הריפוד ישמור על מנח ראש נוח ונכון ויאפשר לך להתמקד באימון עצמו במקום בשנורקל על הראש.

אם אתה משנרקל בשביל הכייף או סתם לשחות בבריכה שלך, אז נוחות היא תמיד האפשרות המועדפת. רצועה מרופדת תהיה מושלמת בשבילך להינות מהנוף בים.

צינור ארוך וישר או מעוקל

אם אתה משנרקל בשביל הכייף, אז  שנורקל עם צינור מעוקל וארוך יעזור במניעת כניסת מים וזה תמיד טוב.  

אם אתה מתאמן, אתה בהחלט לא רוצה שיכנסו מים דרך שנורקל השחייה שלך. שאיפת מים יכולה להיות מסוכנת ולגרום למצבי חירום שאתה לא רוצה להתמודד איתם. חוץ מזה, אם ייכנסו מים מאתה תצטרך להפסיק את האימון שלך. שנורקל בעל צורה ארוכה ומעוקלת ידאג למניעת כניסת מים לשנורקל וזה כבר יוריד ממך דאגה נוספת במלך אימון.

צורה ארוכה יותר של שנורקל השחייה שלך גם יאפשר לך להתמקד באימון שלך בכך שיעזור לך לשמור על מנח ראש טוב יותר.

שאלות נפוצות

איך אני משתמש שנורקל שחייה?

בכל השנורקלים יש פיה המאפשרת לך לנשום דרכה ורצועת ראש (לפחות ברוב). פשוט הצמד את השנורקל לראש הכנס את הפיה לפה והתחל לשחות..

הם יכולים לשמש אימון לשחות או לשימוש ופנאי. שנורקל שחייה נהדר עבור אימון מאחר הוא מאפשר לך להתמקד ביציבה שלך, באימון ריאות וננשימה. עם זרימת אוויר מוגבלת, תלמד איך לנשום מתחת למים טוב יותר.

איך מנקים שנורקל שחייה?

שנורקלים לשחייה עשויים בדרך כלל מחומר עמיד כוקל לניקוי, מה שהופך אותם למוצר נוח לשמירה לאורך זמן. 

הכי טוב לנקות אותם עם סבון, מים חמים ולערבב דרך צינור השנורקל שלך. כל שעליך לעשות הוא להפעיל את התערובת דרך הצינור ולשטוף ביסודיות (שוב עם מים חמים). מים חמים מגנים על צינור השנורקל בעדינות אך היטב.

מומלץ לתת לשנרוקל להתייבש היטב לאחר הניקוי ולפני השימוש בו שוב. זה יכול להיות מפתה לקפוץ ישר לתוך המים, אבל שאיפת מים יכול להיות מצב מסוכן מאוד שאף אחד לא רוצה לחוות או לראות מישהו אחר.

חשוב לנקות את שנורקל השחייה שלך בכל פעם שאתה משתמש בו כדי למנוע כל סוג של פטרת חיידקית. לא משנה באיזה סוג של מים אתה משתמש בשנורקל השחייה שלך, זה עדיין חממה טובה לפטרת חיידקית. גם מים עם כלור יכולים בקלות לגרום לחיידקים לגדול.

מה זה שנורקל אמצע?

שנורקל אמצע הוא מוצר שחיינים משתמשים בכדי לשפר את מנח הראש ונשימה במהלך שחייה ובכל זה בכדי למנוע ממך להעלות את הראש בכל פע בכדי לנשום. 


בסרטון הבא: הסבר איך למה כדאי להשתמש בנורקל אמצע:0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול